eNadruk.pl

Przyklejanie Fototapety

Krok pierwszy

Fototapety naklejaj zawsze na ściany gładkie, odtłuszczone, które maja zwartą powierzchnię. Kiedy masz ściany zawilgocone wtedy najlepiej pokryć je warstwą zaprawy wodoszczelnej. Natomiast ściany tapetowane najlepiej potraktować środkiem do usuwania tapet i po zerwaniu tak jak wyżej opisane przygotować ścianę. Gdy masz do czynienia ze ścianami malowanymi, wtedy powierzchnie zmywaj mydłem malarskim (50-100g/1l wody). Ścianę traktuj tym środkiem od dołu do góry, później przecieraj papierem ściernym co ułatwi związanie kleju. Nie gruntuj ścian preparatami do gruntowania malarskiego. Pamiętaj ze fototapety nie służą do zaklejania dziur w ścianach, ich funkcja ma charakter dekoracyjny.

Krok drugi

Niezbędnik:

Krok trzeci

Zanim zaczniesz sprawdź czy:

Krok czwarty

Rozrób klej w proporcjach zalecanych przez producenta. Nie więcej i nie mniej wody niż jest zalecone.
Uwaga! Fototapety przyklejaj na styk (krawędź w krawędź)

Krok piąty

Kiedy ścianę masz przygotowaną to czas aby przymocować folie malarska lub zużyte gazetki. Musi być to taka powierzchnia aby znalazła się na niej cala fototapeta.

Krok szósty

Klej który wcześniej rozrabiałeś nanieś na ścianę w miejscu gdzie ma być przytwierdzona fototapeta. Następnie nakładaj pędzlem ławkowym klej na fototapetę. Rozprowadzaj go od środka na wszystkie strony po brzegi.

Krok siódmy

Regułą jest klejenie fototapety od strony okna lub od lewej strony. Osobnik najwyższy z was ma za zadanie trzymać fototapetę od góry, a dwie pozostałe osoby na dole muszą wtedy koordynować ułożenie brytu, tak aby pozbywać się pęcherzy powietrznych spod niego.
Bąbelki pod fototapeta można podzielić na:

Krok ósmy

Staraj się dobrze dociskać wałkiem fototapetę szczególnie patrząc na jej krawędzie. Nadmiar kleju który wyciekł na brzegach delikatnie przetrzyj miękką ściereczką. Po naklejeniu pierwszego brytu naklej kolejne. Zwróć uwagę na to czy jest dobrze dopasowana krawędź w krawędź. Jeżeli zachodzi taka potrzeba to delikatnie i powoli ostrym nożykiem do tapet dotnij odstające fragmenty fototapety.

Wydrukuj własne zdjęcie

Sprawdź jakie to proste! Załaduj zdjęcie, wybierz rodzaj produktu, wykadruj i zamów..

więcej»

Zobacz film

Jak znaleźć zdjęcie? Jak złożyć zamówienie? Te i jeszcze więcej odpowiedzi znajdziesz w filmowych poradnikach

więcej»

Instrukcja Montażu

Zobacz jak łatwo zamontować nasze wydruki. Przeczytaj i zrób to sam!

więcej»

Kontakt

Masz pytania?
Jesteśmy do dyspozycji
pn -pt od 9:00 do 16:00
Tel. 95 30 70 700
info@enadruk.pl
więcej»

Jakość zapewnia